IX. národní přehlídka Sokolských ochotnických divadel

Náš soubor se zúčastnil IX. národní přehlídky Sokolských ochotnických divadel v Lázních Toušeň. Jako zahajovací představení jsme zahráli hru nebyla to Pátá, byla to Devátá. V hledišti sedělo odhadem 50 diváků – z dalších zúčastněných souborů, místních obyvatel i klientů z lázní. A také lektorský tým – Mgr. Lenka Lázňovská, prezidentka Českého střediska mezinárodní organizace amatérského divadla AITA/IATA a viceprezidentka Středoevropské sekce AITA/AITA, Mgr. Milan Špale, vzdělavatel ČOS Doc. RNDr. Zdeněk Mička, CSc. a pan Bohumil Gondík.

Představení probíhalo bez zádrhelů, přestože jsme hru nehráli půl roku a měli jsme jen jednu oprašovačku den před představením. Ale naše hlavní role – Tereza a Radek nezklamali. Podařilo se nám mnohokrát rozesmát publikum, které nás nakonec odměnilo dlouhým potleskem a pořadatelé taktéž upomínkovými dary – obrazem od malíře Jelínka, pamětním listem a propagačními materiály Toušeně.

img-150420132430-0001

Po představení jsme si vyslechli hodnocení a doporučení lektorského týmů. Nejvíce byla samozřejmě a oprávněně chválená Tereza. K mužským rolím jsme si vyslechli různá, ale naštěstí jen menší, doporučení. Po hodnocení následoval společenský večer, který jsme strávili s Divadelním souborem Podiva z Podivína, kteří nás pohostili výborným vínem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V sobotu jsme shlédli představení DS Nová Generace Lázně Toušeň – 5 za jednu. Účast na tomto představení byla nadprůměrná, protože přijel autobus tzv. Věrné gardy Sokola. Potěšilo nás, že několik lidí poznalo v civilu oblečeného Kecala a Vaška z Prodané nevěsty a vzpomínání na toto již legendární představení bylo téměř dojemné.

 

 

Share

Komentáře jsou zakázány.